W czwartek 21 listopada, jak co roku, będziemy obchodzili w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku będzie on równocześnie obchodzony z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.

Tego dnia prosimy by uczniowie i nauczyciele ubrani byli na niebiesko. Kolor ten stanowi symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Nauczyciele, sprawcie uczniom miłą niespodziankę: brak niezapowiedzianych kartkówek, a wszyscy uczniowie, którzy ubiorą się na niebiesko nie będą pytani na lekcjach (no chyba, że sami się zgłoszą).

Kolejną atrakcją naszego święta będzie Skrzynka Życzliwości, za pośrednictwem, której uczniowie i nauczyciele będą mogli przesłać pozdrowienia i/lub życzenia do wybranych osób. Wszystkie kartki wrzucone do skrzynki trafią do adresatów.

Kochani Wychowawcy klas, mamy do Was prośbę - przypomnijcie na najbliższej godzinie wychowawczej uczniom o ich prawach. To okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. I ostatnia prośba... :D Postarajcie się, oczywiście w miarę możliwości przyozdobić wspólnie z uczniami drzwi swojej klasy. Może być to wielka, uśmiechnięta buzia lub np. dłonie wszystkich dzieci z klasy odciśnięte na kartce/kartkach papieru. I prosimy też, jak co roku, by w każdej klasie uczniowie wybrali parę (dziewczynę i chłopaka), którzy są najbardziej życzliwi, gdyż dla nich będą słodkie niespodzianki. Najlepiej jak wybiorą takich, co podzielą się nią z resztą klasy :)