
Kolejny raz uczniowie klasy 8a wzięli udział w „Lekcji w kinie” pt. „Ja i moje emocje – kto tu rządzi?”. Było to niezwykle wartościowe spotkanie, które połączyło edukację z kulturą i refleksją nad własnymi uczuciami.
Ważnym elementem spotkania był film „Pozdrowienia z Marsa”, który w poruszający i przystępny sposób przybliżył temat autyzmu. Historia bohatera pokazała, jak wygląda codzienność osoby w spektrum autyzmu, z jakimi wyzwaniami się mierzy oraz jak ważne są zrozumienie, cierpliwość i wsparcie ze strony otoczenia. Film skłonił uczniów do refleksji nad różnorodnością ludzi i pokazał, że każdy z nas doświadcza świat trochę inaczej.
Takie wydarzenia są cenną lekcją otwartości i empatii. Wierzymy, że zdobyte podczas tego spotkania doświadczenia i przemyślenia pozostaną z uczniami na długo!