Tydzień temu odbyła się wyjątkowa uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej pod hasłem „Otwieramy drzwi do Krainy Fantazji”.

Podczas spotkania pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak należy zachowywać się w bibliotece oraz jak dbać o książki, aby jak najdłużej służyły innym. Wyjątkowi goście poznali również mieszkańca naszej biblioteki – Mola Książkowego, który od lat opiekuje się szkolnym księgozbiorem i zachęca dzieci do czytania. Uczniowie uczestniczyli w zabawach i wyzwaniach przygotowanych przez bibliotecznego skrzata, który sprawdził ich umiejętności pisania oraz czytania. Ponadto wzięli udział w konkursie plastycznym „Jak wygląda Mól Książkowy – mały mieszkaniec biblioteki szkolnej”.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego przyrzeczenia, dzięki któremu dołączyli oni do grona czytelników biblioteki szkolnej. Podobnie jak w latach minionych pierwszoklasiści w ramach ogólnopolskiego projektu „Mała książka – wielki człowiek” otrzymali tzw. Wyprawkę Czytelniczą. W wyprawce znalazła się książka autorstwa Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza” oraz broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” będąca poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania i wykorzystywać moc płynącą z książek. Ponadto każdy uczeń obdarowany został pamiątkową zakładką do książki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nowym czytelnikom i życzymy wielu fascynujących spotkań z ciekawą książką. Mamy nadzieję, że spotkanie z Molem Książkowym oraz pierwsza wizyta w bibliotece zachęcą najmłodszych do częstego sięgania po lekturę.