
We wtorek, 9 czerwca, uczniów klas 1-3 odwiedził wyjątkowy gość.
W progach naszej szkoły powitaliśmy profesjonalistkę w czarnej todze – panią Katarzynę, która przybyła do nas w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Bajeczni Adwokaci”.
Akcja, zorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką, opiera się na mądrej książeczce Ewy Ruszkiewicz pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata”.
Czego nauczyliśmy się podczas spotkania?
Dzięki przygodom sympatycznego Misia, pani adwokat w prosty sposób przybliżyła dzieciom tajniki swojej pracy. Uczniowie błyskawicznie przyswoili nowe pojęcia, takie jak toga, żabot czy sąd.
Pani adwokat z wielką cierpliwością i uśmiechem odpowiadała na mnóstwo dociekliwych pytań. Największą frajdą była jednak możliwość obejrzenia prawdziwej adwokackiej togi – każdy mógł przez chwilę poczuć się jak na sali sądowej! Na pożegnanie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.
Serdecznie dziękujemy pani Katarzynie za wspaniałe, pełne uśmiechu spotkanie i zaszczepienie w dzieciach prawniczej pasji. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa lekcja na długo zapadnie im w pamięć!



