13 października 2018r. uczennice Kinga Woda, Julia Sznapka oraz Sabina Szemitko wzięły udział w gali konkursowej w sosnowieckiej Muzie. Podczas uroczystości nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za udział konkursie UPAMIĘTNIAJĄCYM 100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI ORAZ 100-lecie ISTNIENIA ZHP zorganizowanym przez SP 8 im. Karola Wojtyły. Nasza grupa harcerek zajęła IV miejsce i uzyskała tym samym wyróżnienie wraz z nagrodami książkowymi.
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości uczniowie naszej szkoły biorą aktywny udział w konkursach międzyszkolnych organizowanych przez sosnowieckie szkoły. I tak:
Przy okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej licznie wzięli udział w egzaminie z tabliczki mnożenia. Egzamin ten polegał na poprawnym i jak najszybszym rozwiązaniu 10 przykładów z tabliczki mnożenia. Uczestnicy podeszli do zadania bardzo poważnie, wykazując olbrzymiego ducha walki.
Uczniowie naszej szkoły, jak co roku brali udział w Międzynarodowym Konkursie Matematyczny „Kangur”. Konkurs ma formę jednoetapowego testu. Zgłoszeni uczniowie byli przygotowywani podczas cyklicznych zajęć przez nauczyciela matematyki mgr Joannę Porębską, mgr Ewelina Urlych – Pilarczyk i mgr Dorotę Andrysiewicz. Konkurs odbył się w marcu 2018, a młodzi matematycy w liczbie 10, byli bardzo przejęci jakże trudnym testem. Warto podkreślić kolejny sukces Marcina Morawca, który otrzymał wyróżnienie - to już czwarty rok z rzędu. Brawo Marcinie!!!
Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” jest Fundacja Akademia Młodych Odkrywców z siedzibą w Krakowie . W marca 2018 roku uczniowie klasy III b i V b uczestniczyli w tym konkursie. Grupa 10 uczniów była przygotowywana do konkursu przez wychowawcę D. Andrysiewicz. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu przyrodniczego. Najlepszy wynik w szkole zdobyli uczniowie klasy III b: Igor Stehlik, Jagoda Górnik i Nicoletta Wierzbicka. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.
15 maja w SP 29 odbyła się XII edycja Regionalnego Pleneru Malarskiego pod nazwą "Wiosenne wariacje". Naszą Szkołę reprezentowały: Julia Panek i Natalia Matysek z klasy 5a oraz Agata Mierzejewska z klasy 6b. Spośród 40 uczestników nagrodzono 6 osób. Wśród nich znalazła się Julia Panek, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy tak wspaniałej pracy!
W dniu 10 kwietnia 2018r. dwóch uczniów klasy 4a, Jan Chmielnicki i Igor Makowski, brali udział w międzyszkolnym konkursie "I like poetry". Celem konkursu Konkursu było zainteresowanie literaturą angielską i anglojęzyczną dzieci i młodzieży oraz rzpowszechnianie sztuki recytacji w języku obcym. Chłopcy przygotowali się rewelacyjnie, pięknie deklamując wiersze zaopatrzeni w rekwizyty i odpowiednie przybranie. Konkurencja była duża, jednak Igor ostał doceniony przez jury otrzymując wyróżnienie. Gratulujemy chłopcom i życzymy dalszych sukcesów na polu językowym!
Niedawno mieliśmy okazję podziwiać w naszej szkole przepiękne prace plastyczne. Na szkolnym korytarzu zorganizowano wystawę prac uczniów klasy Va: Julii Panek i Michała Kluzy. To bardzo utalentowani młodzi artyści. Julia od dwóch lat uczy się rysunku i malarstwa w Klubie Kiepury w Sosnowcu.
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12
IM. JANA III SOBIESKIEGO
W SOSNOWCU
ul. K. K. Baczyńskiego 14, 41-203 Sosnowiec
sp12@sosnowiec.edu.pl
(32) 293 78 87
BIP